III Niedziela Adwentu – 15 GRUDNIA 2019

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete. Radość nasza jest wielka z tego, że przyjście Pana jest już bardzo bliskie. Radość nasza jest tym większa, że przeżywamy dzisiaj w naszej parafii wizytację kanoniczą Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego.
  2. Trwa okres Adwentu. Serdecznie zapraszam na roraty, które są odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. W czasie rorat będziemy poznawać postać Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji przygotowujemy się w Kościele w Polsce.
  3. W ubiegłą Niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 450 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać świece Caritas – małą w cenie 6 zł. W zakrystii też można otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacenie remontu schodów prowadzących na plac kościelny.
  5. Spowiedź dekanalna w naszej parafii odbędzie się w najbliższy czwartek 19 grudnia rano od godz. 8.30 do 10.00 i po południu od 15.30 do 17.30. Bardzo proszę o nie odkładanie spowiedzi na ostatni moment. W gablotce wywieszony jest program wszystkich spowiedzi w naszym dekanacie.
  6. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zostanie odprawione Nabożeństwo do Św. Rity z obrzędem poświęcenia róż. Nasze intencje do Św. Rity można składacz do skrzynki na filarze.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.