IV Niedziela Adwentu – 22 GRUDNIA 2019

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią Niedzielę Adwentu. Przed nami ostatnie roraty – jutro o godz. 6.15. We wtorek w gronie rodziny i bliskich zasiądziemy do stołu wigilijnego. Niech przychodzący Jezus ubogaci nasze serca swoją miłością i pokojem i nieśmy te dary szczególnie potrzebującym. Dzisiaj też po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż.
  2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia w naszej parafii wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej, przedstawicielom grup parafialnych, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Organiście Arturowi, Orkiestrze i wam moi drodzy za liczny udział we Mszach Św.
  3. We wtorek pierwsza Msza św. wigilijna zostanie odprawiona o godz. 21.30 – szczególnie z myślą o rodzinach z dziećmi i Pasterka tradycyjnie sprawowana będzie o północy. Pamiętajmy też, że ofiary składane na Pasterce co roku przeznaczone są na fundusz ochrony życia – Dom Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie.
  4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. pierwsza o godz. 10.00 i następna o godz. 12.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. W tym dniu tradycyjnie swoje słowo kieruje do nas Rektor KUL-u. Ofiar składane na tace przeznaczone są na funkcjonowanie tej katolickiej uczelni.
  5. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać świece Caritas – małą w cenie 6 zł. W zakrystii też można otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacenie remontu schodów prowadzących na plac kościelny.
  6. Ostatnia okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w poniedziałek po porannej Mszy św. roratniej i po południu od godz. 17.00.
  7. Spotkania opłatkowe: 29 grudnia zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00 a po niej na spotkanie opłatkowe Rycerzy Kolumba wraz z małżonkami, 5 stycznia zapraszam na Mszę św. na godz. 8.00 a po niej na spotkanie opłatkowe wszystkie wspólnoty różańcowe: Żywy Różaniec, Margaretki i Różaniec rodziców za dzieci, 6 stycznia zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00 a po niej na spotkanie opłatkowe Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną, 12 stycznia zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00 a po niej na spotkanie opłatkowe Liturgiczną Służbę Ołtarza i Dzieci Marii – dziewczęta, które noszą feretron MB Fatimskiej i MB Nieustającej Pomocy.
  8. Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską kolędę. Program całej kolędy umieszczony jest w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Proszę też by osoby, które przybyły do naszej parafii, nowi mieszkańcy zgłosili chęć przyjęcia kolędy po Mszy św. w zakrystii.
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy świąteczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.