II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 08 MARCA 2020

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Piotr Treder, kawaler, rzym-kat. z Żarnowca i Magdalena Gajewska, panna, rzym-kat. z Pętkowic – zap. III.
  2. Przeżywamy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Kobiet – wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  3. Trwa czas Wielkiego Postu – serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Pasyjne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.00 wraz z komunią św. natomiast dla pozostałych wiernych po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewać będziemy w Niedzielę tradycyjnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Obchodzimy dzisiaj pod hasłem „Eucharystia i misje” Niedzielę „Ad Gentes” czyli misyjną. Ma to być dzień naszej modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Wychodząc z kościoła można swoją ofiarą do puszki wesprzeć misje św.
  5. Jutro w poniedziałek serdecznie zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00 a później do sali parafialnej na spotkanie formacyjne Rycerzy Kolumba.
  6. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  7. Można też przy ołtarzu nabywać w cenie 8 zł paschaliki wielkanocne. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na cele charytatywne.
  8. W przyszłą niedzielę 15 marca na Mszach św. będziemy gościć w naszej parafii  wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej. Po Mszach św. będzie można zakupić  prace artystyczne wykonane przez pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej: stroiki Wielkanocne i różne prace. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na konieczne prace remontowe związane z wymianą dachu i wzmocnienia konstrukcji budynku, który był wybudowany 150 lat temu i wymaga jak najszybszej naprawy. W imieniu sióstr Bóg zapłać za otwarte serce.
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz wielkopostny numer Naszej Parafii. Jest także dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym Któż jak Bóg.
  10. Zmarł nasz parafianin +Benedykt Bergmann l. 70 z Gowina. Różaniec dziś o godz. 17.00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 w kościele. Pogrzeb w środę o godz. 10.00. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu Miłosierdziu….