IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to też szczególny dzień świętości życia. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będzie można w tym dniu przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.
  2. Przeżywamy dziś w kościele Niedzielę Laetare czyli Niedzielę Radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serc żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.
  3. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zostały wprowadzone obostrzenia co do udziału w Niedzielnych Mszach św. W świątyni włącznie z kapłanem i liturgiczną służbą ołtarza może przebywać 50 osób. Wymogi te są rygorystyczne i za ich złamanie grożą surowe kary. Proszę wszystkich parafian o roztropne podejście do tej decyzji i by w Niedzielę pierwszeństwo w udziale we Mszy św. miały osoby, które mają zamówioną intencje. Dodatkowo pamiętajmy, że można uczestniczyć we Mszy św. w sobotę o godz. 18.00 – odprawianej już z Niedzieli a także zostaje wprowadzona dodatkowa Msza św. w Niedzielę o godz. 18.00. Pamiętajmy też o dyspensie udzielonej przez Ks. Arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa zawieszone zostają także wszelkie Nabożeństwa Wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Planowane w tym roku od przyszłej Niedzieli rekolekcje wielkopostne zostają także odwołane. Niech ten szczególny czas będzie dobrą okazją do modlitwy w naszych rodzinach, szczególnie poprzez codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 wraz z całym Kościołem w Polsce.
  4. W związku z sytuacją epidemii koronowirusa w tym roku nie będzie tzw. spowiedzi dekanalnej. W związku z tym od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 trwać będzie w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  5. Dziś 22 dzień miesiąca – w naszych modlitwach przyzywamy wstawiennictwa Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Pragniemy dzisiaj Jej pośrednictwu polecać trudną sprawę pohamowania rozprzestrzeniania się koronowirusa. Szczególnie przez Jej wstawiennictwo modlić się będziemy dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W związku z sytuacją epidemiologiczną zawieszona zostaje też katechizacja dzieci do I Komunii św. Proszę rodziców lub opiekunów o odebranie z zakrystii materiałów dla dzieci komunijnych.