NIEDZIELA PALMOWA – 05 KWIETNIA 2020

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed nami Wielki Tydzień. Przeżyjmy go duchowo łącząc się z Chrystusem Panem, który za nas umarł i zmartwychwstał.
  2. W związku z sytuacją epidemii koronowirusa w tym roku nie ma tzw. spowiedzi dekanalnej. W związku z tym od poniedziałku do środy od godz. 17.00 trwać będzie w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
  3. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni przez przekaz internetowy, szczególnie w czasie Triduum Paschalnego, które odprawiane będzie bez udziału wiernych – tylko przekaz internetowy. Transmisja Mszy św. wedle harmonogramu umieszczonemu na stronie naszej parafii.
  4. Odwiedziny duszpasterskie u chorych zapowiedziane na Wielką Środę 8 kwietnia nie odbędą się.
  5. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Na stronie internetowej parafii zamieszczony jest tekst do pobłogosławienia pokarmów w gronie rodzinnym podczas śniadania wielkanocnego.
  6. W przyszłą Niedzielę Wielkanocną Msza rezurekcyjna o godz. 6.00, następnie o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Proszę śledzić informacje dotyczące ilości wiernych mogących uczestniczyć w obrzędach liturgicznych. Na dzień dzisiejszy jest to 5 osób plus posługujący.
  7. Wyrażam ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi na konto parafialne i przekazywanymi indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi.