III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 KWIETNIA 2020

  1. Dziś przypada 12. rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego do Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. W naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej Archidiecezji.
  2. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Niech fakt, że pozostajemy w naszych domach skłoni nas do wspólnej lektury Pisma św. w gronie rodziny i najbliższych w dniu dzisiejszym oraz przez cały tydzień.
  3. Pamiętajmy, że we Mszy św. w kościele może uczestniczyć tylko 14 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. W nabożeństwach uczestniczymy w maskach zasłaniających nasze usta.
  4. Od piątku zaczynamy miesiąc maj a wraz z nim Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe w tym roku będzie sprawowane w naszej świątyni codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Ks. Arcybiskup udziela też na 1 maja dyspensy od pokarmów mięsnych.
  5. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni przez przekaz internetowy, które odprawiane będą według harmonogramu:
Poniedziałek – PiątekGODZ. 18.00
Sobota 2 majaGODZ, 10.00 i 18.00
Środa Nabożeństwo do MB Nieustającej PomocyGODZ. 18.00
Nabożeństwo MajoweCodziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  1. W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski, którą obchodzimy normalnie 3 maja będzie celebrowana dzięki specjalnemu Dekretowi Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00 i 18.00.
  2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 16.30 z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W sobotę odwiedziny tylko u tych chorych, którzy wyrażą taką chęć – chorych można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie. Wizyta u chorych w sobotę od godz. 11.00.
  3. Raz jeszcze wyrażam moją ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi zarówno na konto parafialne jaki i indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi.