IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 MAJA 2020

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Dawid Myszkowski, kawaler, rzym-kat. z Gowina oraz Paulina Szymańska, panna, rzym-kat. z Grabowca.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Floriana męczennika – w tym dniu w modlitwach pamiętajmy o strażakach szczególnie z naszej OSP Gowino;
  • w środę Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w piątek Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika – głównego patrona Polski – z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Od dzisiejszej Niedzieli pod hasłem „Wielka tajemnica wiary” rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech w tym tygodniu, szczególnie podczas nabożeństw majowych wzniesie się do Boga modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne – szczególnie z naszej parafii.
  2. Pamiętajmy, że we Mszy św. w kościele może uczestniczyć tylko 14 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. W nabożeństwach uczestniczymy w maskach zasłaniających nasze usta.
  3. Trwa miesiąc maj a wraz z nim Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe w tym roku będzie sprawowane w naszej świątyni codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni przez przekaz internetowy. W imieniu parafii pragnę wyrazić ogromną wdzięczność telewizji Chopin za zainstalowanie w naszej świątyni kamery, która umożliwia bezpośrednią transmisję wszystkich nabożeństw z naszego kościoła i w lepszej jakości. Raz jeszcze wyrażam też ogromną wdzięczność p. Sławkowi za dotychczasową możliwość transmisji nabożeństw z naszego kościoła, za jego trud i zaangażowanie a także dyspozycyjność w razie problemów technicznych. Wielkie Bóg zapłać.
  5. Wyrażam moją ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi zarówno na konto parafialne jaki i indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi.