XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 CZERWCA 2020

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Wojciech Podwojski, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Weronika Nowak, panna, rzym-kat., z Gościcina; Kamil Skrzypkowski, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Aneta Kloske, panna, rzym-kat., z Gościcina.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: w poniedziałek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła; w piątek Święto Św. Tomasza Apostoła.
  3. W miniony piątek dzieci i młodzież zakończyli kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Życzymy wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji a także by pamiętali o Niedzielnej Mszy św. gdyż nie ma wakacji od Pana Boga.
  4. Jutro w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła naszą modlitwą wspieramy Ojca Św. Franciszka w Jego posługiwaniu dla Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na utrzymanie Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
  5. Od środy rozpoczynamy miesiąc lipiec. W okresie wakacyjnym wieczorna Msza św. w tygodniu sprawowana jest o godz. 19.00 a we wtorki o godz. 9.00. Proszę, by osoby, które zamówiły Msze św. we wtorki pamiętały o zmianie godziny sprawowania Mszy św.
  6. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 17.30. W I pierwszy piątek też odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. W I niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie różańca i wymiana tajemnic.
  7. Spotkanie organizacyjne dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 4 lipca w poniedziałek o godz. 16.00 w kościele. Proszę by dzieci miały założone maseczki oraz przesłane materiały.
  8. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii +Irenę Sadowską, której pogrzeb odbył się w minioną środę na Cmentarzu Wejherowo-Śmiechowo i +Gertrudę Michałek, której pogrzeb odbył się w piątek. Nasze zmarłe siostry polećmy Bożemu Miłosierdziu…