XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02 sierpnia 2020 r

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • we wtorek wspominamy Św. Jana Marii Vianneya patrona proboszczów;
 • we czwartekświęto Przemienienia Pańskiego;
 • w piątek wspomnienie Św. Dominika kapłana.
 1. Trwa czas wakacji. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym na zasłużony odpoczynek Bożego błogosławieństwa i nabrania sił do podjęcia swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych do naszej parafii.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – w historii naszego Narodu miesiąc wielkich zrywów wolnościowych a także od wielu lat podejmowanej abstynencji. Chciejmy świadomie podjąć zobowiązanie do zachowanie trzeźwości w tym miesiącu.
 3. Dziś można uzyskać franciszkański odpust Porcjunculi związany MB Anielską. Może go uzyskać każdy pod zwykłymi warunkami: odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Św. oraz nawiedzenie bazyliki, kościoła katedralnego lub parafialnego.
 4. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie formacyjne.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 18.00.
 6. W ubiegłą Niedzielę w ramach akcji MIVA Polska zebraliśmy na pomoc dla naszym misjonarzom w zakupie środków transportu 574 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA Polska.
 7. W okresie wakacyjnym Msza św. w tygodniu sprawowana jest o godz. 19.00 a we wtorki o godz. 9.00. Proszę, by osoby, które zamówiły Msze św. we wtorki pamiętały o zmianie godziny sprawowania Mszy św. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałek, w środę i w piątek od godz. 18.00 do godz. 18.30.
 8. W sobotę o godz. 15.30 w sali sołeckiej zostanie odprawiona Msza św. dla mieszkańców Ustarbowa.
 9. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.