XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020

30 sierpnia 2020

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we czwartek wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła;

Zapowiedzi przedślubne – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Mikołaj Eikmann, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Natalia Albecka, panna, rzym-kat., z Gościcina; Wojciech Stolc, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Karolina Ruszkowska, panna, rzym-kat., z Gowina; Lechosław Miotke, kawaler, rzym.kat., z Pętkowic i Paulina Skrzypek, panna, rzym-kat., z Łęczyc; Szymon Drewa, kawaler, rzym-kat. i Patrycja Falkowska, panna, rzym-kat. z Ustarbowa.

  1. Jutro w poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej. Natomiast w przyszłą Niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość wprowadzenia Rycerzy Kolumba z naszej parafii na wybrane urzędy.
  2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc wrzesień i wracamy po wakacjach do sprawowania Mszy św. w tygodniu o godz. 18.00. Biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny duszpasterskie u chorych w sobotę od godz. 9.00. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
  4. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy w naszej parafii katechezę sakramentalną przygotowującą do I Komunii św. i bierzmowania. Do bierzmowania przygotowuje się młodzież, która w tym roku ukończyła VIII kl. Deklarację przystąpienia do katechez sakramentalnych do komunii św. i bierzmowania można odbierać w zakrystii po Mszy św. Wypełnione deklaracje do 20 września składają rodzice osobiście w biurze parafialnym.
  5. W związku z rozpoczęciem Nowego Roku szkolnego i katechetycznego serdecznie zapraszam we wtorek dzieci i młodzież na Msze św. o godz. 17.00 z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Św. dla nich. Proszę by wszyscy pamiętali o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Podczas Mszy św. pobłogosławione zostaną też przybory szkolne.