XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 listopada 2020

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek rocznica Poświęcenie Bazyliki Laterańskiej,
 • we wtorek wspomnienie Św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła,
 • w środę wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa,
 • we czwartek wspomnienie Św. Jozafata bpa i męczennika,
 • w piątek wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna piewszych męczenników Polski
 1. Pamiętajmy, że Ojciec Św. Franciszek rozszerzył możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na całym miesiąc listopad.
 2. Na stoliku przy konfesjonale wyłożono kartki na wypominki roczne. Wypominki roczne proszę składać w zakrystii lub wrzucić do skrzynki na listy. Ofiary za wypominki przeznaczone są na opłacenie paneli fotowoltaicznych założonych na dachu domu katechetycznego.
 3. Jutro o godz. 19.30 zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza św. z udziałem kapłanów naszego dekanatu w intencji zmarłych księży, którzy w minionych latach pracowali w parafiach naszego dekanatu. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W środę przypada 102 rocz. odzyskania przez Polskę Niepodległości. W czasie dodatkowej Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.
 5. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za solidarność z parafią w tych trudnych czasach. Za słowa wsparcia, życzliwości i modlitwy. Dziękuję także za przekazywane na konto parafii ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 6. Dziś o godz. 17.30 ostatni Różaniec do granic nieba w intencji ochrony życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz o spokój społeczny w naszej Ojczyźnie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim wspólnotom naszej parafii za włączenie się w tę szczytną akcję modliteweną.
 7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny.