IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 stycznia 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • w środę wspomnienie Św. Błażeja,
 • w piątek przypada wspomnienie Św. Agaty,
 • w sobotę wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 1. Jutro zapraszam panów należących do wspólnoty Ryczerzy Kolumba i ich rodziny na Mszę św. na godz. 18.00 w czasie której modlić się będziemy w ich intencji.
 2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji.
 3. W środę w liturgiczne wspomnienie Św. Błażeja po Mszy św. o godz. 17.30 i 18.00 udzielane będzie specialne błogosławieństwo chroniące nas od chorób gardła.
 4. W I czwartek miesiąca serdecznie zapraszmy na Wieczór Uwielbienia – rozpocznie się on po Mszy św. o godz. 18.00 i potrwa do godz. 19.30. Wspólnym śpiewem, modlitwą i rozważaniami pragniemy uwielbiać Boga.
 5. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6. W liturgiczne wspomnienie Św. Agaty w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjne błogosławieństwo chleba i wody. Po Mszy św. w tym dniu zapraszamy wszystkich mężczyzn a szczególnie Ryczerzy Kolumba do wspólnej modlitwy różańcowej.
 7. W ubiegłą Niedzielę w ramach naszej solidarności z mieszkańcami Chorwacji, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi zebraliśmy 448 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 8. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – Gość Niedzielny.