II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 lutego 2021

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we czwartek Święto Kazimierza królewicza,
  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Ad Gentes – czyli niedzielą, kiedy wspieramy modlitwą postem i ofiarami Misje św. Na stoliku wystawiona jest puszka na ofiary, którymi możemy wspomóc pracę naszych misjonarzy.
  2. W okresie Wielkiego Postu w piątki – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 wraz komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Jutro na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam Rycerzy Kolumba i ich rodziny.
  3. W I czwartek zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na kolejny Wieczór Uwielbienia, który potrwa do godz. 19.30. Rozpoczniemy go modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju (przynosimy we własnym zakresie). W tym czasie będzie też możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30 do godz. 17.00. W tym dniu po Drodze Krzyżowej różaniec mężczyzn, na który zapraszamy wszyskich panów, szczególnie Rycerzy Kolumba. W I sobotę odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00.
  5. Czas Wielkiego Postu to także czas wsparcia dla biednych i potrzebujących. Tradycyjnie, w ramach jałmużny wielkopostnej, pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego można składać trwałą żywność, środki czystości i higieny dla Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez S. Szarytki w Wejherowie.
  6. Od marca w sobotę będzie sprawowana tylko jedna Msza św. z liturgii niedzielnej o godz. 18.00. W Niedzielę natomiast Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie do Niedzieli 21 marca. Pragnę też przypomnieć, że przebywając wewnątrz świątyni obowiązkowo zakrywamy maseczką usta i nos. Jak wiemy jest zakaz używania szali czy przyłbic. Bardzo proszę o stosowanie się do tego przepisu. Jednocześnie dziękuję parafianom, którzy rozumieją ten przepis i stosują się do niego dla dobra i zdrowia nas wszystkich.
  7. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy w naszej parafii kleryka naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Seminarium w Oliwie.
  8. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – Gość Niedzielny. Jest do nabycia – w ramach roku Św. Józefa – książka o Św. Józefie w cenie 15 zł. Można też nabywać paschaliki wielkanocne – cena 9 zł za sztukę.