III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 marca 2021

  1. Dziś gościmy w parafii kleryka naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za świadectwo wiary a także wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na funkcjonowanie naszego seminarium w Gdańsku Oliwie.
  2. W ubiegłą niedzielę Ad Gentes – na wsparcie pracy naszych misjonarzy zebraliśmy 350 zł. Za złożone ofiary składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  3. W okresie Wielkiego Postu w piątki – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 wraz komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Czas Wielkiego Postu to także czas wsparcia dla biednych i potrzebujących. Tradycyjnie, w ramach jałmużny wielkopostnej, pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego można składać trwałą żywność, środki czystości i higieny dla Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez S. Szarytki w Wejherowie.
  5. Wspólnota Vera Virtu zaprasza do udziału w II Kaszubskiej Nocnej Drodze Krzyżowej z 12 na 13 marca. Szczegółowe informacje i zapisy na plakacie wywieszonym na drzwiach wejściowych do kościoła.
  6. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – Gość Niedzielny oraz w cenie 9 zł Gość Ekstra poświęcony Św. Józefowi w związku z rozpoczynającym się w Kościele Rokiem Św. Józefa.