IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 marca 2021

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w piątek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Laetare – czyli Niedzielę Radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serc żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.
  2. Jutro w 15 dniu miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy litanie do patrona naszej parafii Św. Izydora Oracza.
  3. W okresie Wielkiego Postu w piątki – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 wraz komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Czas Wielkiego Postu to także czas wsparcia dla biednych i potrzebujących. Tradycyjnie, w ramach jałmużny wielkopostnej, pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego można składać trwałą żywność, środki czystości i higieny dla Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez S. Szarytki w Wejherowie.
  5. Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną tegoroczne rekolekcje wielkopostne nie odbędą się w planowanym terminie. Zostają one przesunięte na listopad i przygotują nas do obchodów 30-lecia powstania naszej parafii. Zachęcam do skorzystania z oferty rekolekcyjnej przygotowanej przez TVP 3. Szczegółowe informacje o rekolekcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  6. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – Gość Niedzielny oraz w cenie 9 zł Gość Ekstra poświęcony Św. Józefowi w związku z rozpoczynająm się w Kościele Rokiem Św. Józefa. Są też do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 9 zł.