NIEDZIELA WIELKANOCNA – 04 kwietnia 2021

  1. Niech radosne Alleluja, które rozbrzmiewa w tych dnia w naszych świątyniach i sercach będzie dla nas wszystkich wezwaniem do wierności Chrystusowi Zmartwychwstałemu i dawaniu o Nim świadectwa naszym codziennym życie.
  2. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju przypominam, że w kościele w czasie nabożeństwa może przebywać 13 osób, przebywając w świątyni obowiązkowo zakrywamy usta i nos a także zachowujemy dystans między sobą – zajmujemy wyznaczone miejsca. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się przy konfesjonale na parapecie.
  3. Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
  4. Jutro II Dzień Świąt WielkanocnychMsze św. w tym dniu o godz. 8.00, dodatkowa o godz. 9.00 następnie o godz. 10.00 i 12.00. W tym dniu tradycyjnie swoje słowo kieruje do nas Rektor KUL. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie katolickich uczelni.
  5. Serdecznie dziękuję wszystkim za okazaną pomoc przy przygotowaniach do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście i Kościelnemu, kwiaciarni Kwiaty u Jasi za dekoracje świąteczne a także Wam, moi drodzy za udział w wydarzeniach liturgicznych tych dni. Serdecznie dziękuję także za słowa modlitwy i wdzięczności skierowane do mnie w Wielki Czwartek. Wszystkim za wszystko wielkie Bóg zapłać.
  6. Poprzez nowennę codziennie przygotowujemy się do godnego przeżycia Święta Miłosierdzia Bożego. Nowenna dziś i juto przed Mszą św. o godz. 10.00 a w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą Niedzielę o godz. 15.00 odprawione zostanie uroczyste Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  7. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – świąteczny numer Gościa Niedzielnego oraz w cenie 15 zł książeczka poświęcona Św. Józefowi w związku z trwającym w Kościele Rokiem Św. Józefa.