VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 maja 2021

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Filip Holke, rzym-kat., kawaler z Gowina i Magdalena Krzyżczyk, rzym-kat., panna z Gowina oraz Adrian Jastrzębski, rzym-kat., cyw. związany z Gowina i Weronika Jastrzębska, rzy-kat., cyw. związana  z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – we czwartek wspomnienie MB Fatimskiej,
  – w piątek Święto Św. Macieja Apostoła,
  – w sobotę wspomnienie Św. Izydora Oracza – patrona naszej parafii.
 3. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 i przewodniczyć jej będzie Dziekan naszego dekanatu Ks. Kan. Stanisław Bach. Po Mszy św. odmówiona zostanie litania do patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału we wspólnej modlitwie.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też to spotkań majowych przy krzyżach i kapliczkach pamiętając o zachowaniu obostrzeń sanitarnych.
 5. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Serdecznie zapraszam do udziału w tej Mszy św.
 6. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się odpust w Wejherowie, na który przybędą pielgrzymi z Kościerzyny. Zwracam się z prośbą abyśmy tak jak co roku ugościli pielgrzymów przy naszym kościele. Proszę o dostarczanie na parafię wody mineralnej, soków, ciastek. Zwracam się też z prośbą do osób, które mogłyby w piątek i w Niedziele pomóc przy organizacji poczęstunku przy parafii.
 7. W czwartek we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30.
 8. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii +Leon Ptach i +Kazimierz Bojke z Gowina. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.