X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 czerwca 2021

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marcin Langer, kawaler, rzym-kat., z Choczewa i Paula Hinca, panna, rzym-kat., z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  we wtorek wspomnienie Św. Jadwigi królowej,
  w piątek wspomnienie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  /z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post/
  w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Bożego Ciała: służbie liturgicznej ołtarza, panu organiście, orkiestrze, osobom, które przygotowały ołtarze, niosącym chorągwie, feretrony i różaniec, naszej OSP, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz wam, moi drodzy za liczny i pobożny udział, mimo obostrzeń w procesji. Na zakończenie oktawy – we czwartek tradycyjne poświęcenie ziół, kwiatów i młodych pędów.
 5. W tym tygodniu próby dla dzieci z kl. III B przed komunią św. od poniedziałku do środy o godz. 16.00 w kościele. Spowiedź w piątek o godz. 16.00.
 6. W ubiegłą Niedzielę Rycerze Kolumba przeprowadzili zbiórkę na wodę do szpitala i zebrali 757 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim o dobrym sercu, którzy przyczynili się do tego dzieła miłosierdzia.
 7. Już dziś pragnę zaprosić całą wspólnotę parafialną do dziękczynienia jakie będę składał Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Mszę św. dziękczynną pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego wraz z kolegami rocznikowymi odprawimy w najbliższy wtorek o godz. 8.00 w Katedrze Oliwskiej. Natomiast w naszej parafii odprawię Mszę św. dziękczynną w Niedzielę 20 czerwca o godz. 12.00. W uroczystościach udział weźmie Ks. Bp Zbigniew Zieliński. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 8. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności +Stanisława Miękickiego z Gowina. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…