XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 czerwca 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Ireneusza bpa i męczennika,
  – we wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła
  – w sobotę Święto Św. Tomasza Apostoła.
 2. Do środy zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00 a dziś po Mszy św. o godz. 8.00.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 18.00. Tradycyjnie złożonymi ofiarami wspieramy w tym dniu Stolicę Apostolską w ramach tzw. świętopietrza.
 4. W miniony piątek dzieci i młodzież zakończyli kolejny rok szkolnej i katechetycznej nauki. Życzymy im wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy jednak by na wakacyjnych  wyjazdach nie zapomnieć o Panu Bogu i udziale w Niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na kolejny wieczór uwielbienia połączony z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie i egzorcyzmowaniem soli, wody i oleju. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w ubiegłą Niedzielę uczestniczyli w uroczystościach związanych z 25 rocz. moich święceń kapłańskich. Za dar wspólnej modlitwy, złożone życzenia, kwiaty i prezenty składam wszystkim z serca płynące Bóg zapłać.
 7. W ubiegłym tygodniu przystąpiliśmy do ocieplania budynków parafialnych. Zwracam się z ogromną prośbą aby w przyszłą Niedzielę wesprzeć te prace naszymi ofiarami, za które już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.
 8. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.