XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 lipca 2021

 1. Zapowiedzi przedślubne – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Szymon Sroka, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Ewelina Kwiatek.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców NMP,
  – we czwartek wspomnienie Św. Marty,
  – w sobotę wspomnienie Św. Ignacego Loyoli.
 3. Dzisiaj wspominamy Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na placu przed kościołem i przy cmentarzu. Na stoliku wystawiona jest puszka, gdzie można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie pojazdów mechanicznych w ramach akcji MIVA Polska. Dzisiejsza Niedziela jest także dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP zbierane są do puszki ofiary na pomocy dla poszkodowanych.
 4. Dzisiaj też z inicjatywy Ojca Św. Franciszka po raz pierwszy w kościele obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach a także o wszystkich osobach w podeszłym wieku by służyć im pomocą i otaczać szacunkiem i modlitwą.
 5. W najbliższą sobotę 31 lipca rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja relikfii bł. Ks. Michaela Mc Givneya – założyciela Rycerzy Kolumba. Uroczyste powitanie relikwii w sobotę w czasie Mszy św. o godz. 18.00 a pożegnanie w piątek 6 sierpnia po różańcu mężczyzn. W środę 4 sierpnia w ramach peregrynacji na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich małżonków proszących, oczekujących a także tych, którzy chcą podziękować za swoje potomstwo. Szczegółowy plan peregrynacji na plakacie w gablocie.
 6. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.