XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w piątek wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
 2. Dziś w Bieszkowicach o godz. 14.00 odbędą się Gminne Dożynki. W naszej parafii Msza św. dziękczynna z tegoroczne plony zostanie odprawiona 12 września o godz. 10.00. Już dziś zapraszam wszystkich rolników do wspólnej modlitwy.
 3. W środę 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Serdecznie zapraszam dzieci na Mszę św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego na godz. 9.30. Młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Egzamin dla młodzieży do bierzmowania w sobotę 04.09. od godz. 14.00 w sali parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  – w I czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Świętą – adorację, modlitwę – także o wewnętrzne uzdrowienie i śpiew przed Najświętszym Sakramentem. W czasie Mszy św. egzorcyzmowanie soli, wody i oleju.
  – w I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza św. wotywna i nabożeństwo do NSPJ. Po Mszy comiesięczny różaniec mężczyzn.
  – w I sobotę wprowadzamy od września rano o godz. 8.00 dodatkową Mszę św. z nabożeństwem wynagradzającym do Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 5. W sobotę o godz. 6.00 wyruszy z Luzina piesza pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe. W pielgrzymce weźmie udział także reprezentacja naszej parafii. Serdecznie zachęcam do udziału w pielgrzymce. Szczegółowy program odpustu w Swarzewie wywieszony jest w gablotce przed kościołem.
 6. Zgodnie z apelem papieża Franciszka przyszła Niedziela będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. W tym dniu zbierane będą do puszki ofiary na pomoc dla uchodźców.
 7. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.