XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 września 2021

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
    – w środę Święto Narodzenia NMP.
  2. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rycerzy w sali parafialnej.
  3. W przyszłą Niedzielę o godz. 10.00 w naszej parafii Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Już dziś zapraszam wszystkich rolników do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
  4. Zgodnie z apelem papieża Franciszka dzisiejsza Niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Wspieramy modlitwą wszystkich, którzy zostali zmuszeni w obawie o swoje życie do opuszczenia rodzinnych domów. Na stoliku przy konfesjonale została wystawiona puszka na ofiary na pomoc dla uchodźców w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Polska.
  5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży, która 23 września przystąpi do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
  6. Zbliża się okres jesienno-zimowy. Tradycyjnie chciałbym poprosić by kolekta w przyszła Niedzielę była przeznaczona na zakup opału dla parafii. Polecam ją ofiarności parafian.
  7. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W związku z beatyfikacją Kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej wydany został specjalny numer Gościa Niedzielnego Extra w cenie 10 zł.