XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 września 2021

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Bartosz Pruchnicki, kawaler, rzym-kat., ze Słupska i Klaudia Wojewska, panna, rzym-kat., z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo,
  – we wtorek wspomnienie Św. Wacława męczennika,
  – w środę Święto Św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela,
  – we czwartek wspomnienie Św. Hieronima doktora Kościoła,
  – w piątek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  – w sobotę wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.
 3. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia bierzmowania w naszj parafii. Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. kościelnemu, pani organistce i zespołowi muzycznemu, rodzicom za posprzątanie światyni, kwiaciarni „Kwiaty u Jasi” za dekoracje kościoła. Wszystkim za wszystko wielkie Bóg zapłać.
 4. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy katechezę sakramentalną do I Komunii św. i bierzmowania. Deklaracje przystąpienia do tej katechezy składamy do dzisiejszej Niedzieli w zakrystii. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców, którzy zadeklarowali chęć przygotowania w ramach parafii ich dzieci do I Komunii św. Natomiast w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza katecheza dla młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania.
 5. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza św. ku czci NSPJ. Po Mszy św. różaniec mężczyzn. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca NMP a od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6. Od piątku rozpoczynamy miesiąc różańcowy październik. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 7. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.