XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 listopada 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w środę wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy,
  – we czwartek wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy,
  – w sobotę wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego kapłana.
 2. Dziś nie odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00 katecheza do bierzmowania natomiast w przyszłą Niedzielę katecheza dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do zakrystii po odbiór kolejnej Iskierki. Ulegają też zmianie godziny Mszy św. Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Dziś po raz 13 obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na prośbę Polskich biskupów modlimy się za chrześcijan w Libanie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc dla naszych sióstr i braci cierpiących w Libanie. Dziś też z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy Dzień Ubogich.
 4. W piątek w 19 dniu miesiąca w ramach trwającego Roku Św. Józefa o godz. 18.00 Msza św. wotywna ku czci Św. Józefa i modlitwa o uświęcenie naszych rodzin. Pamiętajmy, że w tym dniu możemy uzyskać odpust.
 5. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święte patronalne naszego GSD. W tym dniu gościć będziemy kleryka naszego Seminarium. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na utrzymanie tej diecezjalnej Uczelni.
 6. W przyszłą Niedzielę na prośbę Caritas Polska odbędzie się w całej Polsce zbiórka ofiar na pomoc dla uchodźców ze wschodniej granicy, którzy zdecydują się prosić o pomoc humanitarną w naszej ojczyźnie.
 7. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.