II NIEDZIELA ADWENTU – 05 grudnia 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w wtorek wspomnienie Św. Ambrożego bpa i doktora Kościoła,
  – w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
 3. Poświęcony opłatek a także świece Caritas w cenie 6 zł. można nabyć po Mszy św. w zakrystii. Ofiary za opłatki przeznaczone są opłacenie prac ociepleniowych budynków kościelnych i wymianę pieca grzewczego.
 4. Serdecznie zapraszamy na roraty, które odprawiane są w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. Temat tegorocznych rorat: „Droga do Betlejem”.
 5. Tradycyjnie dzisiaj w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z kościoła możemy dobrowolną ofiarą wesprzeć naszych rodaków żyjących za wschodnią granicą.
 6. W środę 8 grudnia serdecznie zapraszamy na Godzinę Łask dla Świata. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu a następnie o godz. 13.00 Msza św. na zakończenie Roku Św. Józefa z modlitwą zawierzenia kościoła, Ojczyzny i naszej parafii Św. Józefowi.
 7. Tradycyjnie czas Adwentu to także czas troski o bliźnich i potrzebujących. Pragniemy jako parafia włączyć się w akcję pomocy dla Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie prowadzonego przez S. Szarytki. Praktycznie potrzeba wszystkiego. Cała lista potrzebnych rzeczy umieszczona jest w gablotce przed kościołem. Dary można składać pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego a także w sklepach Groszek i Mireczka. W przyszłą Niedzielę też przed Mszą św. dary zbierać będą druhny i druhowie z naszej OSP Gowino.  Bóg zapłać za wsparcie.
 8. W przyszłą Niedzielę odbędzie się przed kościołem kiermasz prac dzieci ze stowarzyszenia „Skrzydło Anioła” z Luzina na letni wyjazd dla dzieci i opiekunów a także na zakup materiałów potrzebnych do zajęć w stowarzyszeniu.
 9. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.