II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 stycznia 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego opata,
  – w środę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa,
  – w piątek wspomnienie Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
 3. Od środy 18 stycznia rozpoczynamy pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech będzie to czas wspólnej modlitwy wszystkich chrześcijan do zjednoczenia we wspólnej owczarni Chrystusa Pana.
 4. Zgodnie z zaleceniem Ks. Arcybiskupa zostaje wprowadzona w naszej parafii cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Odbywać się ona będzie w każdą środę od godz. 17.00, następnie o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec i o godz. 18.00 odprawione będzie nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W najbliższy piątek obchodzimy Dzień Babci. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach za nasze Babcie i Dziadków – żyjącym wypraszajmy łaski Boże a dla zmarłych łaskę nieba.
 6. W sobotę zostanie odprawione kolejne Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 18.00 Msza św. z obrzędem poświęcenia róż. Po Mszy nabożeństwo. Intencje do Św. Rity można składać na stoliku przy konfesjonale.
 7. Wczoraj o godz. 18.00 została odprawiona ostatnia Msza św. kolędowa. Pragnę podziękować wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w codziennej modlitwie kolędowej w kościele, rodzinom, które przyjęły błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Składam także wielkie Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary zarówno na tacę jak i przelane na konto parafialne.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.