II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 marca 2022

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w sobotę przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
  2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
  3. Dzisiaj przeżywamy w kościelę pod hasłem: „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego” Niedzielę Ad Gentes – Niedzielę Misyjną. Dziś pragniemy modlitwą, postem i ofiarą wspierać działalność misyjną Kościoła. Wychodząc z kościoła zbierane są do puszki ofiary na ten cel.
  4. Dziś przypada 9 rocznica wyboru na Stolicę Apostolską papieża Franciszka. Otoczy Ojca Św. i Jego posługę naszą modlitwą.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  6. Można nabywać paschaliki wielkanocne. Cena produkcji paschalika to 8 zł. Ofiary za zakup paschalików też przeznaczone są na pomoc dla cierpiących braci i sióstr na Ukrainie.
  7. Pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego lub na plebanię można składać rzeczy materialne – trwałą żywność, środki czystości i higieny osobistej w ramach pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
  8. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę spotkania rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Spotkania rekolekcyjne wraz z Mszą św. od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 18.00. Nauka rekolekcyjna dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16.00 w kościele i dla młodzieży i długo pracujących od poniedziałku do środy o godz. 19.15. Okazja do spowiedzi dla dorosłych we wtorek rano od godz. 9.00 i od 17.00, dla dzieci od godz. 16.30  oraz dla młodzieży po wieczornej nauce. Rekolekcje poprowadzi O. Wojciech Pawlicki redemptorysta.
  9. Wraz z Rycerzami Kolumba zapraszamy na Weekend ze Św. Józefem. Msza św. i modlitwy w piątek i sobotę o godz. 18.00. W Niedzielę zawierzenie po Mszy św. o godz. 10.00.
  10. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Niedzielny Ekstra w cenie 10 zł. poświęcony Św. O. Pio.