III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 marca 2022

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w łączności z Ojcem Św. Franciszkiem zawierzenie Rosji Matce Bożej.
  2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
  3. Pragnę serdecznie powitać w naszej parafii O. Wojciecha Pawlickiego. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne wraz z Mszą św. od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 18.00. Nauka rekolekcyjna dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16.00 w kościele i dla młodzieży i długo pracujących od poniedziałku do środy o godz. 19.15. Okazja do spowiedzi dla dorosłych we wtorek rano od godz. 9.00 i od 17.00, dla dzieci od godz. 16.30  oraz dla młodzieży po wieczornej nauce.
  4. We wtorek 22 marca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. Msza św. z poświęceniem róż o godz. 18.00 a po Mszy nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  6. Można nabywać paschaliki wielkanocne. Cena produkcji paschalika to 8 zł. Ofiary za zakup paschalików też przeznaczone są na pomoc dla cierpiących braci i sióstr na Ukrainie. Pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego lub na plebanię można składać rzeczy materialne – trwałą żywność, środki czystości i higieny osobistej w ramach pomocy dla uchodźców.
  7. Od wtorku młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpoczyna nowennę do Ducha Św. Spotkania we wtorek i środę o godz. 19.15 a w pozostałe dni o godz. 19.00. Obecność na nowennie obowiązkowa.
  8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Można też nabyć Gość Niedzielny Ekstra w cenie 10 zł. poświęcony osobie Św. O. Pio.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii +Bronisławę Dettlaff z Gowina. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu ….