III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 maja 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Atanazego bpa i doktora Kościoła,
  – we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski,
  – w środę wspomnienie Św. Floriana męczennika,
  – w piątek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba .
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maryjny maj. Nabożeństwo Majowe w kościele w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 a w środy na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 wraz z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam też do odprawiania majowego przy krzyżach i kapliczkach parafii.
 3. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Jest to także Ogólnopolski dzień dziękczynienia za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Floriana – patrona strażaków. W tym roku z okazji setnej rocz. powstania OSP w Gowinie główne uroczystości odbędą się w sobotę 14 maja. Rozpocznie je Msza św. odprawiona w naszym kościele o godz. 12.00, następnie uroczystości przed remizą OSP a od godz. 16.00 rozpocznie się połączony festyn rodzinny z okazji 100-lecia OSP i odpustu parafialnego Św. Izydora. 
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I Czwartek Msza św. o godz. 18.00 z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz Godzina Święta z Jezusem Eucharystycznym z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, W I Sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i od godz. 9.00 odwiedziny z komunią u chorych.
 6. Próby dla dzieci przed I Komunią św. w tym tygodniu w poniedziałek i od środy do piątku o godz. 16.00. Obecność dzieci obowiązkowa. I Komunia św. w przyszłą Niedzielę o godz. 10.00.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.