VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 maja 2022

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Szymon Miękicki, rzym-kat., kawaler z Gowina i Sandra Jagielska, rzym-kat., panna z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
  – we czwartek wspomnienie Św. Filipa Nereusza kapłana.
 3. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy nasz odpust ku czci Św. Izydora Oracza. Serdecznie dziękuję: Ks. prof. Adamowi Romejce za sprawowanie sumy odpustowej, LSO, Panom Arturowi i Stefanowi, Orkiestrze, Rycerzom Kolumba, OSP Gowino, wszystkim niosącym sztandary, feretrony i baldachim oraz wszystkim uczestniczącym w odpuście. Bóg zapłać.
 4. Trwa miesiąc maryjny maj. Nabożeństwo Majowe w kościele w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcam też do odprawiania majowego przy krzyżach i kapliczkach parafii.
 5. Raz jeszcze pragnę podziękować rodzicom młodzieży bierzmowanej i dzieci komunijnych za złożony dar ołtarza, a za który został zakupiony nowy podświetlany tron pod monstrancję. Wielkie Bóg zapłać.
 6. We czwartek przypada Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach – dla żyjących wypraszajmy potrzebnych łask a dla zmarłych łaskę nieba.
 7. W przyszłą Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego gościć będziemy w naszej parafii Ks. Bpa Edwarda Zielskiego z Brazylii, który w miniony piątek dziękował Bogu w naszej świątyni za 50 lat posługi kapłańskiej. Ks. Bp Edward podzieli się z nami refleksją z pracy misyjnej w Brazylii. W tym dniu zbierane będą do puszki ofiary na pomoc dla misjonarzy pracujących w Brazylii.
 8. W piątek ok. godz. 14.00 i w Niedzielę ok. godz. 13.00 przybędą do nas pielgrzymi z Kościerzyny. Tradycyjnie zwracamsię z prośbą o przygotowanie poczęstunku dla pątników – upieczenie ciast, dostrczenie wody mineralnej w małych butelkach i soków. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji postoju pielgrzymów w naszej parafii.
 9. W przyszłą Niedzielę zapraszamy też do udziału w pieszej pielgrzymce do Wejherowa. Będzie można dołączyć się do grupy Luzińskiej. Spotkanie przed kościołem o godz. 7.30.
 10. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.