ZESŁANIE DUCHA ŚIWĘTEGO – 05 czerwca 2022

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Szymon Miękicki, rzym-kat., kawaler z Gowina i Sandra Jagielska, rzym-kat., panna z Gowina oraz Przemysław Pionk rzym-kat., kawaler z Bolszewa i Izabela Reschke, rzym-kat., panna z Bolszewa
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
  – w środę wspomnienie Św. Jadwigi Królowej,
  – we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  – w sobotę wspomnienie Św. Barnaby Apostoła.
 3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego podjęcia w naszej parafii pątników z Kościerzyny. Dziękuję za dostarczenie wody mineralnej, soków, ciast i różnych wypieków. Dziękuję osobom, które poświęciły swój czas by przygotować posiłek dla pielgrzymów. Wielkie Bóg zapłać. Dziękuję też grupie pielgrzymów, którzy z figurą Matki Bożej Fatimskiej uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Wejherowa.
 4. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane jest w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W imieniu Ks. Biskupa Edwarda Zielskiego serdecznie dziękuję za złożone ofiary na pomoc dla misjonarzy pracujących w brazylijskiej diecezji Ks. Biskupa. Dziękuję też Rycerzom Kolumba za przeprowadzenie tej zbiórki.
 6. Jutro o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla braci rycerzy w sali parafialnej.
 7. W przyszłą Niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w I rocznicę Komunii św. Spotkanie dla dzieci w kościele we wtorek o godz. 17.00.
 8. Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców do służenia Panu Bogu przy Jego ołtarzu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną po każdej Mszy św.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.