NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12 czerwca 2022

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Przemysław Pionk rzym-kat., kawaler z Bolszewa i Izabela Reschke, rzym-kat., panna z Bolszewa
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy,
  – we wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala bpa i męczennika,
  – we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  – w piątek wspomnienie Św. Brata Alberta zakonnika.
 3. W poniedziałek przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 18.00 – po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe z procesją figury Matki Bożej wokół kościoła.  
 4. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane jest w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w tym dniu – o godz. 8.00 i o godz. 10.00 po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Przejdziemy tradycyjną trasą. O przygotowanie I ołtarza proszę rodz. zamieszkałe przy ul. Kaszubskiej i Starowiejskiej. Ołtarz II przy krzyżu przy światłach proszę o przygotowanie mieszkańców ul Wejherowskiej i Długiej. Ołtarz III przy remizie proszę o przygotowanie strażaków z naszej OSP i ołtarz IV na schodach do kościoła proszę o przygotowanie Rycerzy Kolumba. Proszę także o przygotowanie na procesję chorągwie i feretrony. Zwracam się też z prośbą do strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia procesji.  W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii Ks. Neoprezbitera Patryka Wykę, który przewodniczyć będzie Mszy św. o godz. 10.00, wygłosi kazanie i uczestniczyć będzie w procesji Bożego Ciała.
 6. Serdecznie zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiatki na procesji na próby wokół kościoła we wtorek i środę na godz. 17.00. Dzieci komunijne uczestniczą w procesji w strojach komunijnych.
 7. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek po Bożym Ciele.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a także w cenie 12 zł Gość Niedzielny Ekstra poświęcony tajemnicy Eucharystii.