XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 czerwca 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie Św. Ireneusza biskupa i męczennika,
  – w środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
 2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane jest w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 i do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W środę 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to szczególny dzień modlitwy w intencji Ojca Św. Franciszka. Msze św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na pomoc Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała – dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym krzyż, chorągwie i feretrony, strażakom niosącym baldachim i wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie do Jezusa Eucharystycznego.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 comiesięczny różaniec mężczyzn. W I sobotę rano o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i od 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6. W piątek dzieci i młodzież zakończyli kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy udanych wakacji i nabrania sił do podjęcie swoich obowiązków. 
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.