XV NIEDZIAL ZWYKŁA – 10 lipca 2022

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Wojciech Kądziela, rzym-kat., kawaler z Gowina i Joanna Hennig, rzym-kat., panna z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek Święto Św. Benedykta opata, patrona Europy,
  • we wtorek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męczennika,
  • w środę wspomnienie Św. pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta
  • w piątek wspomnienie Św. Bonawentury bpa i doktora Kościoła,
  • w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 3. Trwa czas wakacji – wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy pięknej pogody i wielu ciekawych wrażeń. Pamiętajmy, by na wakacyjnych drogach nie zabrakło drogi do Pana Boga. Witamy też w parafii wszystkich przybyłych gości.
 4. Trwamy na nowennie przed Dniem Męża i Żony do Św. Zeli i Ludwika Martinów rodziców Św. Tereski od Dzieciątka Jezus. 13 lipca w dniu kiedy święci małżonkowie zawarli sakrament małżeństwa odmówimy litanię do Św. Małżonków oraz zawierzymy rodziny naszej parafii MB Fatimskiej a w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będzie można odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Do modlitwy zapraszamy wszystkich małżonków a także te małżeństwa, które przechodzą kryzys, są w separacji lub grozi im rozbicie.
 5. W środę też kolejne Nabożeństwo do MB Fatimskiej. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i po Mszy procesja z figurą fatimską wokół kościoła.
 6. W piątek w 15 dniu miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy litanie do patrona naszej parafii Św. Izydora Oracza prosząc dla rolników o dobrą pogodę na czas żniw.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.