XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 sierpnia 2022

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Kamil Jaśniewski, rzym-kat., kawaler z Redy i Kinga Labuda, rzym-kat., panna z Redy, Grzegorz Czerwionka, rzym-kat., kawaler z Ustarbowa i Edyta Browarczyk, rzym-kat., panna z Kosakowa, Krzysztof Kieliński, rzym-kat., kawaler z Gowina i Karolina Wolska, rzym-kat., panna z Bojana, Adam Zimny, rzym-kat., kawaler z Wyrzecina i Julita Myszkowska, rzym-kat., panna z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  – w środę wspomnienie Św. Jacka,
  – w sobotę wspomnienie Św. Bernarda opata i doktora Kościoła.
 3. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św w tym dniu jak w każdą Niedzielę. Podczas każdej Mszy poświęcenia wianków zbóż i ziół.
 4. Trwa miesiąc sierpień, w historii naszego Narodu, miesiąc tak wielkich wydarzeń historycznych – wybuchu Powstania Warszawskiego czy zrywu Solidarnościowego. Jest to także miesiąc abstynencji. Podejmijmy trud wyrzeczenia od spożywania napojów alkoholowych aby ofiarować go w intencji tych, którzy podejmują walkę ze swoimi uzależnieniami.
 5. Trwa czas wakacji – wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy pięknej pogody i wielu ciekawych wrażeń. Pamiętajmy, by na wakacyjnych drogach nie zabrakło drogi do Pana Boga. Witamy też w parafii wszystkich przybyłych gości.
 6. W przyszłą Niedzielę od godz. 14.00 rozpocznie się na boisku szkolnym festyn charytatywny dla naszego małego parafianina Mateusza na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niego. Przewidziane jest wiele atrakcji. Szczegółowe informacje na plakacie wywieszonym w gablotce przed kościołem. W sobotę organizowany jest też festyn rodzinny w Wejherowie w parku od godz. 10.00. Informacje na plakacie na drzwiach kościoła.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności +Leon Formella l.57 z Gowina. Wieczny odpoczynek…..