XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 września 2022

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – w czwartek Święto Narodzenia NMP.
  2. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin o Boże błogosławieństwo. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Rycerzy w sali parafialnej.
  3. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolno-katechetycznego rozpoczynamy też zapisy na katechezę sakramentalną przy parafii przygotowującą do I Komunii św. i do bierzmowania. Deklarację przystąpienia do katechezy sakramentalnej wyłożone są na stoliku przy konfesjonale. Termin składania deklaracji do niedzieli 25 września.
  4. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy Bogu dziękować za dar tegorocznych plonów – nasze parafialne Dożynki. Do udziału we tej Mszy św. zapraszam wszystkich rolników naszej parafii wraz z rodzinami aby podziękować Bogu za czas żniw i zebrane plony.
  5. Zbliża się okres jesienno-zimowy. Tradycyjnie zwracam się z prośbą aby taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona była na zakup opału dla prafii. Wszyscy mamy świadomość wzrastających cen opału i trudności z jego nabyciem. Dlatego liczę na zrozumienie ze strony parafian i wsparcie tej zbiórki, tak by można choć część opału zabezpieczyć dla parafii przed zimą.
  6. W poniedziałek o godz. 18.30 w szkole podstawowej w Gowinie odbędzie się spotkanie sołeckie.
  7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.