XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła,
  – w środę Święto Podwyższenia Krzyża Św,
  – w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej,
  – w piątek wspomnienie Św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj w kościele pod hasłem: „Ja jestem i drogą, i prawdą i życiem”  XII Tydzień Wychowania.
 3. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolno-katechetycznego rozpoczynamy też zapisy na katechezę sakramentalną przy parafii przygotowującą do I Komunii św. i do bierzmowania. Deklarację przystąpienia do katechezy sakramentalnej wyłożone są na stoliku przy konfesjonale. Termin składania deklaracji do niedzieli 25 września.
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy Bogu dziękować za dar tegorocznych plonów – nasze parafialne Dożynki. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego dziękczynienia: Starostom Dożynek, sołtysom Ustarbowa i Gowina oraz wszystkim rolnikom, którzy poczuwają się do tego, by podziękować Bogu za dar zebranych plonów.
 5. We wtorek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy wspólną modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza św. i po niej procesja maryjna z figurą Matki Bożej.
 6. Zgodnie z wolą biskupów polskich dzień 14 września ma być dniem naszej szczególnej modlitwy o pokój na Ukrainie. W tej intencji ofiarujemy w tym dniu adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i wspólną modlitwę różańcową od godz. 17.30.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę a przeznaczone na zakup opału dla parafii na okres jesienno-zimowy.
 8. Raz jeszcze zachęcam chłopców i dziewczynki, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci. To zaszczytna służba samemu Bogu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną po każdej Mszy św.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.