XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Pawła i Towarzyszy,
  – w środę Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  – w piątek wspomnienie Św. O.Pio kapłana.
 2. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolno-katechetycznego rozpoczynamy też zapisy na katechezę sakramentalną przy parafii przygotowującą do I Komunii św. i do bierzmowania. Deklarację przystąpienia do katechezy sakramentalnej wyłożone są na stoliku przy konfesjonale. Ostateczny termin składania deklaracji do niedzieli 25 września.
 3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszych parafialnych dożynek: Starostom Dożynek, sołtysom Ustarbowa i Gowina oraz wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w naszym parafialnym dziękczynieniu za plony.
 4. We czwartek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. z obrzędem poświęcenia róż o godz. 18.00, następnie po Msza św. nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych..
 5. W ubiegłą Niedzielę na tacę przeznaczoną na zakup opału dla parafii na okres jesienno-zimowy oraz przesłanych na konto parafii zebraliśmy 8768 zł. (przy obecnych cenach pelletu pozwoli to na zakup ok. 3,5 t.). Wszystkim ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.
 6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.