XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika,
  – we wtorek Święto Św. Łukasza Ewangelisty
  – w środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika
  – we czwartek wspomnienie Św. Jana Kantego kapłana
  – w sobotę wspomnienie Św. Jana Pawła II papieża.
 2. Trwa miesiąc różańcowy październik. Różaniec codziennie o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 3. Dziś przeżywamy 44 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Kard. Karola Wojtyłę a także pod hasłem „Blask prawdy” XXII Dzień Papieski. Tradycyjnie przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc dla dzieci i młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Od dziś rozpoczyna się w naszej parafii peregrynacja ikony Św. Józefa i akcja pomocy dla domów samotnej matki działających w naszej ojczyźnie. Wraz z Rycerzami Kolumba modlić się będziemy w intencji świętości ludzkiego życia od począcia do naturalnej śmierci. Przy ikonie ustawiona jest puszka do której można złożyć ofiarę na dom samotnej matki w Gdańsku Matemblewie.
 5. W sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00 z poświęceniem róż i po niej nabożeństwo do Św. Rity.
 6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.