XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2022

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Michał Herbik, kawaler, rzym-kat. z Ustarbowa i Klaudia Winiarek, panna, rzym-kat. z Gościcina.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – w czwartek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej,
    – w piątek wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny męczennicy.
  3. Dzisiaj tradycyjnie obchodzimy pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na prośbę biskupów modlimy się dzisiaj za Kościół na Ukrainie. Przed kościołem zbierane są dzisiaj ofiary na pomoc dla cierpiącego Kościoła na Ukrainie.
  4. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. W tym dniu gościć będziemy w parafii przedstawiciela GSD. Modlitwą i ofiarą będziemy wspierać nasze diecezjalne seminarium.
  5. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.