UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – 20 listopada 2022

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Michał Herbik, kawaler, rzym-kat. z Ustarbowa i Klaudia Winiarek, panna, rzym-kat. z Gościcina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP,
  – we wtorek wspomnienie Św. Cecylii dziewicy i męczennicy,
  – w czwartek wspomnienie Św. Andrzeja i Towarzyszy męczenników.
 3. Dziś obchodzimy Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego GSD. Bóg zapłać za obecność kleryka Kamila z naszego seminarium, za wygłoszone świadectwo a także za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na funkcjonowanie naszego Seminarium Duchownego. 
 4. Dzisiejszą Niedzielą kończymy też rok liturgiczny. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy adwent. Już dziś serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiać będziemy w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00.
 5. W ubiegłą Niedzielę w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy na pomoc dla Kościoła na Ukrainie 1499 zł. Bóg zapłać za ofiarność serc.
 6. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. z obrzędem poświęcenia róż i po Mszy nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.