III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – we wtorek wspomnienie Św. Łucji dziewicy i męczennicy,
  – w środę wspomnienie Św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.
 2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Gaudete czyli radości, która wzywa nas do radosnego oczekiwania na rychłe już nadejście Mesjasza.
 3. W ubiegłą Niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 640 zł. Bóg zapłać za hojność serc. Pieniądze przekazane zostały na konto stowarzyszenia.
 4. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00.
 5. Poświęcone opłatki możemy otrzymać w zakrystii za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona jest na zakup opału dla parafii na okres zimowy. W ramach akcji Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom do nabycia w zakrystii ostatnie już świece – duża w cenie 20 zł. i mała w cenie 10 zł.
 6. W imieniu Stowarzyszenia „Skrzydła Anioła” z Luzina składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kiermaszu. Dochód przeznaczony jest na zakup materiałów do pracy z dziećmi w ciągu roku oraz na wyjazd wakacyjny.
 7. Wzorem lat ubiegłych pragniemy też zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących osób – w tym roku w ramach parafii. Dary w postaci środków czystości, trwałej żywności i słodyczy możemy składać pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego.
 8. W gablocie przed kościołem a także na stronie internetowej parafii możemy zapoznać się z planem odwiedzin duszpasterskich – kolędy w naszej parafii.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.