IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią Niedzielę Adwentu. Uczyńmy wszystko, by dobrze od strony duchowej przygotować się na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Jeszcze w tym tygodniu serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00.
  3. Poświęcone opłatki możemy otrzymać w zakrystii za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona jest na zakup opału dla parafii na okres zimowy.
  4. Wzorem lat ubiegłych pragniemy też zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących osób –  w tym roku w ramach parafii. Jeszcze tylko dzisiaj można składać pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego.
  5. Serdecznie zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. W naszej parafii spowiedź dekanalna odbędzie się w środę 21 grudnia rano od godz. 8.30 do 10.00 i po południu od godz. 15.30 do 17.30. Spowiedź w dekanacie w tych samych godzinach: poniedziałek Kębłowo, we wtorek Strzebielino i czwartek Luzino Św. Wawrzyńca.
  6. W gablocie przed kościołem a także na stronie internetowej parafii możemy zapoznać się z planem odwiedzin duszpasterskich – kolędy w naszej parafii. Proszę też zapoznać się z warunkami przyjęcia kolędy w tym roku (kliknij tutaj).
  7. We czwartek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. z obrzędem poświęcenia róż i po Mszy nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  8. W piątek od godz. 9.30 odwiedziny duszpasterskie u chorych ze spowiedzią i komunią bożonarodzeniową.
  9. W sobotę w gronie rodziny i bliskich zasiądziemy do stołu wigilijnego. Serdecznie zapraszam do udziału w Pasterkach, które odprawimy o godz. 21.30 i o północy. Ofiary składane w ramach Pasterski przeznaczone są na Dom Samotnej Matki w Matemblewie. Msze św. w I Dzień Świąt o godz. 10.00 i 12.00. W II Dzień Świąt o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. W tym dniu ofiarami wspieramy uczelnie katolickie w tym KUL.
  10.  Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny – zmiana ceny po 7 zł.