IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie Św. Jana Bosko kapłana,
  – we czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego.
 2. W minioną środę zakończyliśmy w naszej parafii kolędę. Pragnę podziękować wszystkim parafianom, którzy przyjęli w swoim domu kapłana z Bożym błogosławieństwem. Dziękuję za wspólną modlitwę, za rozmowy, wsparcie dobrym słowem i wszystkie sugestie dotyczące naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję też za ofiary pieniężne złożone podczas kolędy.
 3. W najbliższy czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Jest to dzień modlitw w intencji życia zakonnego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie zakonów kontenplacyjnych w naszej Archidiecezji.
 4. W dniu dzisiejszym kończymy czas ferri zimowych. Od przyszłej Niedzieli wznawiamy katechezę sakramentalną przy parafii. W przyszłą Niedzielę katecheza dla bierzmowanych. Harmonogram katechez umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 5. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystycze:
  I czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 egzorcyzmowanie soli, wody i oleju oraz Godzina Święta z Jezusem Eucharystycznym z modlitwą o wewnętrze uzdrowienie.
  I piątek – okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.
  I sobota – rano o godz. 8.00 Msza św. z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP a od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6.  Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego w nowej cenie 10 zł.