I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 lutego 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w sobotę przypada Święto Św. Kazimierza królewicza.
 2. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopstne. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią świętą i po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewać będziemy tradycyjnie w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Do skarbonki na filarze można też składać swoją ofiarę w ramach Jałmużny Wielkopostnej.
 3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  I czwartek – msza św. o godz. 18.00 z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz Godzina Święta z Chrystusem Eucharystycznym z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie.
  I piątek – okazja do spowiedzi od godz. 15.30 do 17.00.
  I sobota – rano od godz. 7.15 rozmyślanie z modlitwą różańcową. O godz. 8.00 Msza św. do Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 9.15 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 4.  Przy ołtarzu MB Nieustjącej Pomocy można nabywać w 16 zł. (jest to cena produkcji) paschaliki wielkanocne. Ofiary przenaczone są na pomoc dla ubogich.
 5. Zgodnie z apelem Ks. Arcybiskupa w dniu dzisiejszym zbierane są przed kościołem ofiary na pomoc dla naszych sióstr i braci cierpiących na Ukrainie.
 6. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w II niedzielę Wielkiego Postu, będziemy modlić się w intencji misji św. i samych misjonarzy duchownych i świeckich. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.
 7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.