IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – jutro (poniedziałek) Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP
  – w sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP.
 2. Gościcmy dziś w naszej parafii p. Ireneusza Rogalę założyciela Różańca Rodziców za dzieci i dzieci za rodziców. Dziękujemy za wygłoszone świadectwo. Osoby chcące dołączyć do tej wspólnoty mogą zapisać się przy stoliku przy konfesjonale.
 3. W środę zakończyliśmy w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie dziękuję O. Władysławowi za wygłoszone nauki oraz wszystkicm, którzy skorzystali z tego szczególnego czasu łaski. Bóg zapłać także za złożone ofiary na rzecz dzieł prowadzonych przez OO. Redemptorystów.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopstne. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią świętą i po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy  tradycyjnie w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Do skarbonki na filarze można też składać swoją ofiarę w ramach Jałmużny Wielkopostnej.
 5. Dzisiaj w liturgiczne wspomnienie Św. Józefa Oblubieńca NMP odpust w Sychowie. Msza odpustowa o godz. 12.00. Rycerze Kolumba po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszają na film o Św. Józefie.
 6. W najbliższą środę 22 marca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. z poświęcenie róż i po Mszy nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 7. Osoby planujące zarzeć zaiązek małżeński informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się w dniach od 20 do 23 marca o godz. 19.00 w Gościcinie.
 8. W sobotę w Uroczystość Zwiastowania NMP osoby, które pragną podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego będą mogli uczynić to w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcam do podjęcia się tej jakże ważnej intencji modlitewnej.
 9. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie +Marian Czerwionka l.84 oraz +Mateusz Popowicz lat 20. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.