NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 9 kwietnia 2023

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Daniel Dzienisz rzym-kat., kawaler z Gowina i Katarzyna Drewa, rzym-kat., panna z Gościecina oraz Kacper Pasek rzym-kat., kawaler z Wejherowa i Weronika Czerwionka rzym-kat., panna z Pętkowic.
  2. Przeżywamy dziś radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10.00 i 12.00. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Tradycyjnie swoje słowo w tym dniu kieruje do nasz Rektor KUL. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie uczelni katolickich.
  3. Chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Rezurekcji. Dziękuję LSO za przygotowanie liturgii tych dni, panu organiście Arturowi, panu kościelnemu Stefanowi, osobom, które przygotowały Ciemnice i Grób Pański, paniom za przygotowanie czuwania w Wielki Czwartek, OSP Gowino za straż przy grobie i pomoc przy rezurekcji, orkiestrze rodzinnej, kwiaciarni „Kwiaty u Jasi”  oraz Wam, moi drodzy za liczny udział w liturgii tych dni i trwaniu na modlitwie – wszystkim wielkie Bóg zapłać.
  4. W najbliższą środę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie obowiązkowe dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Natomiast we czwartek o godz. 18.30 też obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży, która przystąpi do bierzmowania.
  5. Chciałbym poinformować, że w dniach od 15 do 22 kwietnia będę nieobecny w parafii z racji wyjazdu na pielgrzymkę kapłańską. W tych dniach posługę w parafii będzie sprawował O. Bartłomiej OFM z klasztoru z Wejherowa. W razie pilnych spraw proszę o kontakt z Ojcem po wieczornych Mszach św. lub z panem kościelnym Stefanem.
  6. Trwamy na nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w Święta 15 minut przed Mszą św. o godz. 10.00 i w tygodniu do soboty po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą Niedzielę o godz. 15.00 specjalne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu zbiórka ofiar przed kościołem na rzecz Caritas AG.
  7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.