III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 kwietnia 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha bpa i męczennika głównego patrona naszej Archidiecezji,
  – we wtorek Święto Św. Marka Ewangelisty,
  – w sobotę Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy w kościele Tydzień Biblijny. Niech będzie to czas, kiedy sięgniemy po teksty biblijne by je czytać i rozważać. Wielką pomocą mogą być mmateriały przygotowane przez Szkołe Biblijną AG. Warto zapoznać się ze stroną internetową www.szkolabiblijna.gda.pl.
 3. W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpią do swojej I spowiedzi św. Spowiedź we czwartek o godz. 16.00 dla dziewczynek a o godz. 17.00 dla chłopców.
 4. Od czwartu młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczyna Nowennę do Ducha Św. Spotkania w ramach nowenny codziennie o godz. 19.00 w Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Spotkania są obowiązkowe dla młodzieży.
 5. W ubiegłą Niedzielę w ramach zbiórki na Caritas AG na pomoc w odbudowie spalonego domu socjoterapeutycznego w Krzywym Kole zebraliśmy 920 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego dla dzieci Mały Gość Niedzielny z nasionami kwiatów na Dzień Matki.