V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2023

  1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Wojciech Kuchta, rzym-kat., kawaler z Wejherowa oraz Marlena Płotka, rzym-kat., panna z Gowina oraz  Szymon Giergiński, rzym-kat., kawaler z Góry i Sylwia Frydrych, rzym-kat., panna z Gowina.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – w poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika – głównego patrona naszej Ojczyzny.
  3. Trwa miesiąc maryjny Maj. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do kultywowania tradycji nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach
  4. Wczoraj w sobotę młodzież naszej parafii otrzymała z rąk Ks. Bpa Piotra Przyborka sakrament bierzmowania. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości a także za złożony na cele parafialne dar serca od młodzieży i ich rodziców.
  5. Za tydzień w niedzielę 14 maja o godz. 10.00 odbędzie się I Komunia św. dzieci z klas III. W tym tygodniu próby dla dzieci do I Komunii św. od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Obecność dzieci obowiązkowa.
  6. Za dwa tygodnie 21 maja będziemy przeżywać nasz odpust parafialny ku czci św. Izydora Oracza. Chcielibyśmy też po południu zorganizować kolejny festyn rodzinny. Zwracam się z prośbą do osób, które chciałby wesprzeć tę inicjatywę albo poprzez przekazanie fantów albo finansowo o kontakt ze mną po każdej Mszy św. Proszę też panie o upieczenie ciasat na festyn.
  7. W sobotę 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je wspólną modlitwą różąńcową o godz. 17.30. Następnie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Proszę na procesję zabrać ze sobą świece.
  8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.