VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023

  1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dominik Kamiński, rzym-kat., kawaler z Luzina oraz Karolina Mazur, rzym-kat., panna z Gowina.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – we wtorek przypada Święto Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika – patrona naszej Ojczyzny.
  3. Trwa miesiąc maryjny Maj. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do kultywowania tradycji nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach
  4. Dziś poczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii św. Sedrdecznie zapraszamy dzieci do udziału w Białym Tygodniu od poniedziałku do piatku o godz. 18.00.
  5. Za tydzień 21 maja będziemy przeżywać nasz odpust parafialny ku czci św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie Ks. Kan. Krystian Wilczyński dyrektor Wydziału Katechetycznego KMG oraz diecezjalny kapelan Rycerzy Kolumba. Po południu od godz. 15.00 planowany jest festyn rodzinny. Zwracam się z prośbą do osób, które chciałby wesprzeć tę inicjatywę albo poprzez przekazanie fantów albo finansowo o kontakt ze mną po każdej Mszy św. Proszę też panie o upieczenie ciasat na festyn.
  6. W przyszłą Niedzielę przypada też Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust w Wejherowie. Tradycyjnie gościć będziemy w parafii pielgrzymów zmierzających z Kościerzyny do Wejherowa. Pielgrzymi będą w parafii w piątek ok. godz. 14.00 i w Niedzielę ok. godz. 13.00. Zwracam się z prośbą o ugoszczenie pielgrzymów – przygtowanie ciast, przekąsek oraz o dostarczenie wody mineralnej w małych butelkach dla pątników oraz o pomoc w przygotowaniu poczęstunku na placu kościelnym.
  7. W minionym tygodniu zostało zamontowane nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dołożono nowe głośniki – w kruchcie, na chórze i w prezbiterium. Dziękuję ofiarodawcom za wsparcie tego dzieła w tym także młodzieży do bierzmowania i dzieciom komunijnym i ich rodzicom.
  8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.